Прес-реліз виставки Анатолія Мороза «Слобідські чорнобривці»

Департамент культури і туризма харківської облдержадміністрації
Обласний організаційно-методичний центр культури і мистецтва
Художня галерея «Мистецтво Слобожанщини»

Прес-релiз

З 17 липня по 23 серпня 2014 року в галереї «Мистецтво Слобожанщини» обласного центра культури та мистецтв буде експонуватися персональна виставка живопису Анатолія Мороза (Архимандрит Миколай) «Слобідські чорнобривці».

Натюрморти, краєвиди, портрети — вийшли з під пензля багатогранного автора, який все своє свідоме життя розвиває духовний початок в собі та людях, шляхом поєднання служіння Богу в православній Церкві з працею в галузі образотворчого мистецтва. Живопис художника поєднує в собі традиції реалістичної школи зі здобутками художників -постімпресіоністів.

Твори майстра надзвичайно різноманітні, як з точки зору манери написання творів, так і за своїми сюжетами. Яскравий, широкий, контрастний живопис в одних роботах, гармонійно перетикає в ніжні нюанси пастельних відтінків, полутонів та делікатність мазків на інших роботах. Безкрайні степи, лісові галявини, водні гладі, що знайшли своє відображення у пейзажах, об’єднані в єдиному ритмі та відчуттям любові до рідного краю із духмяними травами та квітами, соковитими фруктами, які відтворені у натюрмортах художника.

Творчість Анатолія Мороза базується на традиціях найкращих зразків українського образотворчого мистецтва, яке справило на майбутнього художника значне враження ще у юнацтві, а також на дослідженні і щирому захопленні природою. Роботи представлені в експозиції направлені на споглядання та милування красою творінь природи, нагадування про могутність, мінливість та водночас поетичність та крихкість навколишнього світу.

Виставка «Слобідські чорнобривці» — це показ неймовірно красивого та життєдайного розмаїття однієї із складових чаруючої та розкішної природи України. Це презентація частки сучасної української культури, яка ґрунтується на традиціях крізь призму яких впевнено дивиться і будує своє майбутнє. Це гімн величі природи України.

Урочисте відкриття виставки 17 липня о 17.00.

Вхід вільний!

Довідка. Анатолій Мороз (нар. 1949 р.) з ранніх літ захоплювався малюванням. Перша професійна виставка відбулася у 1977 році. Через благодійні фонди, з якими художник співпрацює, його роботи потрапляють за кордон і мають там успіх у колекціонерів та галеристів. За останні час у Анатолія Мороза відбулося кілька персональних виставок в Україні та закордоном. Працює в таких напрямках образотворчого мистецтва як станковий та монументальний живопис, декоративно-прикладне мистецтво (вітраж), графіка. В картинах останніх років простежується захоплення умовно-декоративною манерою письма.

Адреса: Держпром, 4-й під’їзд, 1-й поверх (вхід з боку площі Свободи).
Час роботи: ВТ-СБ, 11.00-19.00, без перерви.
Тел./факс: (057) 717-1О-4О
e-mail: oblgallery@rambler.ru
Детальніше про подію — на сайті: http://www.cultura.kh.ua