Электроснабжение, дроны и присадки

«Складна ситуація з крадіжками вимагає від енергетиків прибігати до найсучасніших технологій. Кроком в цьому напрямку стало використання безпілотних літальних апаратів для спостерігання за ситуацією навколо електричних мереж. Використання дронів дозволяє суттєво економити паливо, але при цьому залишати під контролем найбільш небезпечні ділянки електричних мереж. Таким чином, зловмисники навіть не будуть здогадуватися, що за їх діями уважно слідкує повітряне око.

Крім того, трансформаторні підстанції “Харківобленерго” оснащуються охорон(н)ою сигналізацією. В разі спроби проникнення сторонніх осіб, сигнал тривоги відразу надходить на централізований пункт спостереження. Упередження крадіжок саме з цих об’єктів — одне із пріоритетних завдань. Справа в тому, що у злочинців особливим попитом користується трансформаторне масло. Спустошене обладнання в короткий термін виходить з ладу.»

Эти и другие способы «дать по рукам» охотникам за цветметом — в заметке «Скупий платить двічі» на сайте облэнерго. Плюс познавательный видеоролик.

К дронам не мешало бы «прикрутить» индукционное зарядное устройство — пусть заряжает аккумуляторы от ЭМ-поля, создаваемого линиями электропередач. Только с надёжной стабилизацией и защитой — а то 110-киловольтная ЛЭП «накормит» эту «птичку» до отвала за долю секунды 😉

Ну, и — сажать! Ловить на месте преступления, предъявлять видеодоказательство хищения и — вперёд, за решётку! Без «уведомлений о подозрении».

…В Пятихатках приёмщики ворованного продолжают открыто рекламировать свои услуги. Например, в стальном гараже близ поворота с Ак. Синельникова на Транспортную. И слова какие находят!..

«Сбор металла. Супер-цена. Вам — к нам! У нас ТОЧНО всегда».

Это — на рекламной призме у дороги. А на гараже, крупно: «Мой номер!!!» и десять цифр, начиная с 067.

Интересно, сколько стоит месячный абонемент на «временную слепоту» полиции к подобным «точкам» и как разнится его цена в зависимости от района города?

«Фахівці “Харківобленерго” звертаються до городян та мешканців Харківської області з переконливим проханням не бути байдужими та проявляти пильність. У разі появи підозрілих осіб біля енергетичних об’єктів та ліній електропередачі, слід подзвонити до кол-центру компанії за номерами 15-04 (для стаціонарних телефонів м. Харків) або 0-800-500-413. Конфіденційність гарантується.»

Реклама