Шість господарів «Дубового гаю»

«Повз базу відпочинку «Дубовий гай», яка розташована в лісопарку, проїжджав кожний, хто хоч колись їхав на П’ятихатки. Солідна огорожа пансіонату, що належить Харківському метрополітену, приховує напрочуд цікаві факти історії.

Кінець 20-х років. Харків – поки що столиця України. Він «обзаводиться» будівлями, які відповідають такому столичному статусу. У Помірках, далеко від міського шуму, будується дача для членів тодішнього уряду Ради народних комісарів. Автор проекту, київський архітектор Штейнберг (до речі, один з учасників конкурсу на проект Держпрому), зводить у Помірках урядову дачу в модному тоді стилі конструктивізму, і весь урядовий «бомонд» із задоволенням проводить тут час. Але в 1934 році уряд переїжджає до Києва, і тут розмістили дитячий санаторій. А в жовтні 1937-го тут поселили іспанських дітей.»

Цiкавi факти з iсторiї «Дубового гаю» у Лiсопарку — на сайтi «Слобiдського краю». Щоправда, кольорову свiтлину до них втулили з кiнцевої зупинки автобусiв на «БАМi» 🙂

От тiльки новi «хатинки» навколо пансiонату на мiсцi винищених дерев — не для дiтей. А для корумпованих державних службовцiв, суддiв, прокурорiв та iншої ненажерливої наволочi.

Добавить комментарий

Please log in using one of these methods to post your comment:

Логотип WordPress.com

Для комментария используется ваша учётная запись WordPress.com. Выход /  Изменить )

Google photo

Для комментария используется ваша учётная запись Google. Выход /  Изменить )

Фотография Twitter

Для комментария используется ваша учётная запись Twitter. Выход /  Изменить )

Фотография Facebook

Для комментария используется ваша учётная запись Facebook. Выход /  Изменить )

Connecting to %s