Озоном по вирусам

«Харківські швидкі, які виїжджають до пацієнтів з симптомами СOVID, проходять обробку озоном.» — сообщает «Суспільне мовлення України».

«До пандемії коронавірусної інфекції метод промислового озонування у медицині не використовували, розповів заступник гендиректора Національного наукового центру «Харківський фізико-технічний інститут» Володимир Чижов:

«Озонові технології широко відомі, як дуже сильні дезінфектори та окиснювачі — і проти бактерій, і проти вірусів. Озонатори стоять на овочебазах, в басейнах. Океанаріум харківський — також наші озонатори стоять. Ми ніколи не використовували їх для медицини, але випадок змусив».

Озон виробляють з повітря спеціальним пристроєм — озонатором — та подають у зачинений салон авто. Для цього потрібні електроенергія, обладнання та повітря, каже начальник сектору трансферу технологій фізико-технічного інституту Сергій Пугач:

«Саме озонування займає 3-5 хвилин. Після 3-5 хвилин ми вимикаємо озонатор і даємо час для контакту озону з поверхнями в автомобілі. Після цього ми вимикаємо озонатор і відкриваємо всі двері та вікна для того, щоб провітрювати простір».

Салони швидких озонують щонайменше раз на добу.

Лікарка швидкої Ганна Нікітіна каже, обробити машину намагаються щоразу після викликів інфекційних хворих.

«Так, це дуже велика відстань. П’ятихатки — це дуже далеко від інфекційної лікарні. Тому якщо є можливість ми питаємо старшого лікаря — і якщо немає викликів — нас можуть відпустити на обробку», — каже Нікітіна.

Три мобільні установки озону розташовані в інфекційній лікарні. Стаціонарна, що на території інституту, здатна одночасно обробляти до 8 машин.

Стаціонарна установка коштує 210 тисяч гривень, мобільна — близько 20 тисяч, говорить Володимир Чижов. Чотири станції профінансував інститут.

В обласній інфекційній лікарні панують розмістити ще одну стаціонарну станцію, каже директор Центру екстреної меддопомоги Віктор Забашта:

«Після того, як дізналися про ще один засіб знезараження — способом озону — почали шукати варіанти розвитку подій. Ми працюємо з трьома сьогодні. І четверту, якщо це буде, а я думаю, що ніщо не завадить, щоб її установили в інфекційній лікарні, то це буде чотири точки».

В інституті кажуть, від початку пандемії попит на озонатори зріс майже втричі. За словами Сергія Пугача, зазвичай їх купують підприємці, щоб знезаражувати товар на складах.»

Добавить комментарий

Please log in using one of these methods to post your comment:

Логотип WordPress.com

Для комментария используется ваша учётная запись WordPress.com. Выход /  Изменить )

Google photo

Для комментария используется ваша учётная запись Google. Выход /  Изменить )

Фотография Twitter

Для комментария используется ваша учётная запись Twitter. Выход /  Изменить )

Фотография Facebook

Для комментария используется ваша учётная запись Facebook. Выход /  Изменить )

Connecting to %s