Окремий дозвіл на фізичний пуск

«1 липня Державна інспекція ядерного регулювання України видала Національному науковому центру «Харківський фізико-технічний інститут» (ННЦ ХФТІ) Окремий дозвіл № ЕО 001018/2/15 на фізичний пуск ядерної підкритичної установки «Джерело нейтронів, засноване на підкритичній збірці, що керується лінійним прискорювачем електронів» (ЯПУ «Джерело нейтронів»).

ЯПУ «Джерело нейтронів» призначена для проведення наукових і прикладних досліджень у ядерній фізиці, радіаційному матеріалознавстві, біології, хімії й для виробництва медичних радіоізотопів. Разом із пуском установки Україна отримала можливість налагодити власне виробництво медичних радіоізотопів. Донині вони завозяться в Україну з інших держав.

Проєкт зі спорудження ядерної підкритичної установки реалізовано на базі ННЦ «ХФТІ» відповідно до домовленостей Вашингтонського саміту, викладених у Спільній заяві Президентів України та США в квітні 2010 року, та «Меморандуму про взаєморозуміння між Урядом України та Урядом США щодо співробітництва з питань ядерної безпеки», підписаного 26 вересня 2011 року. Будівництво здійснювалося за фінансування американської сторони, як компенсація за вивезення з України усіх запасів високозбагаченого урану.»

Ну, а в главном корпусе на старой промплощадке — «не опять, а снова». Потроха крейтов, измерительные приборы… В разных помещениях. ИЧСХ, даже не в «длинные» выходные, а среди рабочей недели.

А земелька под старой «поляной», ух, и дорогая…

Добавить комментарий

Please log in using one of these methods to post your comment:

Логотип WordPress.com

Для комментария используется ваша учётная запись WordPress.com. Выход /  Изменить )

Google photo

Для комментария используется ваша учётная запись Google. Выход /  Изменить )

Фотография Twitter

Для комментария используется ваша учётная запись Twitter. Выход /  Изменить )

Фотография Facebook

Для комментария используется ваша учётная запись Facebook. Выход /  Изменить )

Connecting to %s