«CSF»: Старобельск-Пятихатки

«Captain Smollett Films — команда документалістів з ХНЕУ ім. Семена Кузнеця, які прагнуть розказати правду про сталінські репресії

Нещодавно розпочалася робота над фільмом про важливий епізод Другої світової війни, тож нам було потрібно на деякий час залишити Харків та відправитися у невелику подорож Україною.

16 травня, в день вшанування пам’яті жертв політичних репресій, студенти факультету Міжнародних відносин та журналістики ХНЕУ ім. Семена Кузнеця відвідали Старобільськ, невелике місто у Луганській області, яке має велике значення для проєкту.

Саме у Старобільському таборі для військовополонених з вересня 1939 по квітень 1940 року радянським командуванням утримувались 4 тисячі польських офіцерів, підступно захоплених на початку Другої світової війни. Навесні їх перемістили до Харкова та розстріляли в підвалах НКВС в центрі міста, а тіла загиблих таємно вивезли до П’ятихаток.

На місці захоронень в 2000 році був відкритий польсько-український меморіал жертвам тоталітаризму.

Загалом в СРСР відповідно до постанови ЦК ВКП(б) від 5 березня 1940 року було розстріляно трохи менше 22 тисяч поляків, серед яких були генерали, вчені, жандарми, лікарі, офіцери, капелани та інші. 25 тисяч сімей полонених, які залишилися на батьківщині, вивезли на Кавказ незадовго до розстрілів. Пізніше цю справу назвали Катинською, бо про розстріли в Катинському лісі світова громадськість дізналася ще в далекому 1943. Про складову справи, тобто харківські розстріли, було невідомо аж до 1991 року.

Ця історія злочину радянського союзу проти польського народу стане основою документального фільму, який знімає команда майбутніх медіа фахівців з Харківського національного економічного університету імені Семена Кузнеця.»

Добавить комментарий

Please log in using one of these methods to post your comment:

Логотип WordPress.com

Для комментария используется ваша учётная запись WordPress.com. Выход /  Изменить )

Google photo

Для комментария используется ваша учётная запись Google. Выход /  Изменить )

Фотография Twitter

Для комментария используется ваша учётная запись Twitter. Выход /  Изменить )

Фотография Facebook

Для комментария используется ваша учётная запись Facebook. Выход /  Изменить )

Connecting to %s