XXII кросс у Шестого квартала

«Майже півтисячі мiстян зібрав крос пам’яті жертв тоталітаризму, який стартував за підтримки Генерального консульства Республіки Польща в Харкові біля українсько-польського меморіалу в Лісопарку. Про це кореспонденту Укрінформу розповіла віцеконсул Генерального консульства Республіки Польща у Харкові Барбара Качмарчик.

«Мета цього 22-го за рахунком щорічного кросу — нагадати, що у квітні 1940 року поблизу села Катинь у Смоленській області органи НКВС здійснили масові страти польських громадян. Згідно з офіційною версією, громадяни були розстріляні в Катині в 1941 році німецькими окупаційними військами.

Меморіальний комплекс жертвам тоталітаризму в Харкові був відкритий у 2000 році. Тут перепоховані останки понад 4 тисяч військовополонених поляків, а також останки понад 2 тисяч громадян колишнього СРСР різних національностей, які стали жертвами НКВС у 1937-1938 роках», — зазначила Качмарчик.

За її словами, зранку на меморіалі у Лісопарку зареєструвалися майже півтисячі учасників кросу, включаючи групу учасників велопробігу.

«Після церемонії відкриття заходу за участі Генерального консула РП в Харкові Петра Стаханчика, представників влади Харкова та області й духовенства, відбулося покладання квітів на польській та українській частинах меморіалу та колективна молитва.

Після цього розпочалися крос та велопробіг. Учасники подолали 1 кілометр вздовж зеленої зони Білгородського шосе до початку центральної частини міста, а потім також бігом та на веломашинах повернулися до меморіалу», — розповіла віце-консул.»

Ну, до «начала центральной части города» явно не один километр — поболее будет. Интересно, что участники не мешали пользовавшимся велодорожкой — мероприятие проходило к востоку от шоссе. Впрочем, квадроциклисты там укатали колею до прочности бетона (в сухую погоду, конечно).

«Укринформ» сопровождает заметку восемнадцатью фотографиями.

Добавить комментарий

Please log in using one of these methods to post your comment:

Логотип WordPress.com

Для комментария используется ваша учётная запись WordPress.com. Выход /  Изменить )

Google photo

Для комментария используется ваша учётная запись Google. Выход /  Изменить )

Фотография Twitter

Для комментария используется ваша учётная запись Twitter. Выход /  Изменить )

Фотография Facebook

Для комментария используется ваша учётная запись Facebook. Выход /  Изменить )

Connecting to %s