Иск к министрам и казначеям

«Потерпілі у справі про теракт біля Палацу спорту у Харкові, який стався 22 лютого 2015 року, 23 грудня подали позов до суду проти України. Відповідачі — Кабінет Міністрів України та Державна казначейська служба, розказав Суспільному адвокат Олег Головков.

За його словами, позов подали родини загиблих у теракті Вадима Рибальченко, Данила Дідика та Ігоря Толмачова. «У цьому провадженні заявлено відшкодування по 5 млн гривень на кожну сім’ю», — каже адвокат.

«У позові кілька аспектів. По-перше, порушення державою обов’язку щодо захисту життя — сам факт вчинення теракту свідчить про те, що держава неналежним чином виконувала свої обов’язки. По-друге, суд тривав протягом п’яти років, родини ходили до суду, після чого держава відпустила засуджених з порушенням чинного законодавства, практично діями посадовців було скоєно злочин. По-третє, держава повністю відмовилася від виконання своїх обов’язків щодо відшкодування шкоди потерпілим», — розказав про підстави для позову Головков.

Справу слухатиме Фрунзенський райсуд Харкова, сказав адвокат. За його словами, протягом двох років після обміну засуджених до довічного ув’язнення виконавців теракту, представники потерпілих розраховували на позасудове врегулювання.

«Ми зверталися до Офісу Президента, до нього особисто, до Генпрокуратури України, Ради нацбезпеки та оборони. Все закінчилося нічим», — сказав Олег Головков.»

Игорь Толмачёв жил в доме К27, Николай Мельничук — К28…

Добавить комментарий

Please log in using one of these methods to post your comment:

Логотип WordPress.com

Для комментария используется ваша учётная запись WordPress.com. Выход /  Изменить )

Google photo

Для комментария используется ваша учётная запись Google. Выход /  Изменить )

Фотография Twitter

Для комментария используется ваша учётная запись Twitter. Выход /  Изменить )

Фотография Facebook

Для комментария используется ваша учётная запись Facebook. Выход /  Изменить )

Connecting to %s